Ghiozdane oferite de europarlamentarul Dan Motreanu elevilor beneficiari ai burselor sociale din municipiul Giurgiu.
Peste 300 de ghiozdane echipate cu rechizite vor fi oferite luni tuturor elevilor din municipiul Giurgiu care beneficiază de burse sociale.
La solicitarea primarului municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu, europarlamentarul Dan Motreanu, însoțit de deputatul de Giurgiu Maria Gabriela Horga a adus, astăzi, la sediul primăriei, 324 de ghiozdane și rechizite, ce urmează să intre în posesia școlarilor, astfel:
➡️36 de elevi de la Școala Gimnazială ”Savin Popescu”
➡️27 de elevi de la Școala Gimnazială ”Sfântul Gheorghe”
➡️ 90 de elevi de la Școala Gimnazială ”Mircea cel Bătrân”
➡️ 52 de elevi de la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu”
➡️ 23 de elevi de la Școala Gimnazială nr.7
➡️ 40 de elevi de la Școala Gimnazială ”Acad. Marin Voiculescu”
➡️ 56 de elevi de la Școala Gimnazială ”Sfinții Martiri Brâncoveni”

Ultima modificare: 08.09.2023 – 17:51 de către Administrator

Anteriorul Viceprimarul Marian Damian a fost prezent astăzi, la Ruse, la invitația primarului Pencho Milkov